Mis on Sõprus? 

Sõprus on üks Eesti vanimaid tantsuansambleid, mis tegutseb juba aastast 1946. Tantsuansambli loojaks ning pikka aega Sõprust juhendanud Ilma Adamson on üks  Eesti teenekamaid rahvatantsupedagooge. Sõprus on 1946. aastal loodud Tööjõureservide tantsurühma õigusjärglane ning kannab oma praegust nime 1962. aastast. Meie kaheksat rühma juhendavad Kätrin Järvis ja Agne Kurrikoff- Herman. Tantsupisik on meid viinud maailma erinevatesse paikadesse, et seal suures rahvaste segasummas OMA rahva sõnum just tantsuga edasi anda. Seni on käimata vaid Austraalias. Viimased reisid olid USAsse, Kanadasse, Itaaliasse, Türki ning Jaapanisse. 

Kui suur on Sõprus? 

Sõprusringi kuulub palju tantsijat. On need, kelle tantsutee algas juba 20 aastat tagasi varajases koolieas, aga ka päris väikseid sõpruslasi. Ja on veteranid, kes enam iga nädal trennis ei käi, kuid tulevad kokku siis, kui lähenevad suured kontserdid. Ja on vahva rahvapillirühm, kes saadab meid olulisematel esinemistel. See on meie SÕPRUSKOND.

Tänasel päeval on meil aktiivselt tegutsemas neli laste-, üks nais-, üks noorte-, kaks segarühma ning rahvapilliorkester. 

Mida Sõprus tantsib? 

Meie kirevasse tantsupõimikusse kuulub üle 300 erineva tantsu. Enamiku autoriks ja lavaleseadjaks on Ilma Adamson ("Koduvainul", "Lainete mäng", "Lõbus Labajalg", "Piigad elevil" jt). Lisaks eesti autorite loomingule on repertuaaris omanäolise ja põneva osana ka tantsud neljakümnelt maailma erinevalt rahvalt. Need tantsukultuuri killud oleme koju toonud oma tantsureisidelt. 

Mis meid koos hoiab? 

See on hea seltskond, kes tunneb üksteisest mõnu ka väljaspool trenni; 
võimalus harjutada väga heade õpetajate käe all; 
esineda aastas enam kui sajal kontserdil, käia reisimas; 
kanda erinevaid rahvarõivaid - Sõprusel on ilmselt Eesti suurim rahvarõivakogu;

ehk siis tantsida ilusaid tantse ilusates rahvarõivastes ning koos teiste ilusate inimestega.